Godziny otwarcia: 08:00 - 16:00 | 5 dni w tygodniu

+48 22 100 67 67

Legnica - Zwrot podatku z Niemiec – Megatax.pl


Masz za sobą epizod pracy za granicą? A może pracujesz tak od wielu lat i jak na razie nie zamierzasz tego zmieniać? Jeżeli tak, to z pewnością powinieneś zainteresować się możliwością odzyskania części zapłaconego podatku. Dlaczego? Rzecz jasna chodzi po prostu o pieniądze, które zawsze się przydadzą. Zwrot podatku z Anglii, Norwegii lub Niemiec to często duże pieniądze, jednak ich uzyskanie wymaga przede wszystkim znajomości przepisów formalno-prawnych oraz podatkowych, a także doskonałego władania językiem i poświęcenia swojego czasu. Jeżeli jednak chodzi o formalności, wcale nie musisz zajmować się nimi osobiście. Jeżeli chcesz, nasza firma uzyska dla Ciebie maksymalny zwrot podatku z Holandii i wielu innych krajów Europy zachodniej, a także Skandynawii. Legnica jest jednym z miast, w których aktywnie działamy. Jeżeli zależy Ci na szybkim i bezproblemowym załatwieniu wszystkich formalności, zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi konsultanci z pewnością będą w stanie Ci pomóc.

Zwrot podatku z Niemiec w Legnicy

Ubieganie się o zwrot podatku z Niemiec nie musi być skomplikowanym procesem, jednak zdarza się, że sprawia trudności Klientom, którzy zwracają się do nas z prośbą o pomoc. Może być to spowodowane brakiem wystarczających kompetencji językowych, co utrudnia komunikację w urzędach i rozszyfrowywanie poszczególnych fragmentów pism, jak również trudnościami w poruszaniu się w obszarze skomplikowanych przepisów podatkowych, różniących się od rodzimych. Należy przede wszystkim pamiętać, że bez zgromadzenia odpowiedniego zestawu dokumentów, rozliczenie się w Niemczech nie będzie możliwe. Najważniejszym, obok druku EU-EWR, dokumentem jest kopia karty podatkowej – ,,Lohnsteuerkarte" lub ,,Lohnsteuer bescheinigung". Posiadając skompletowany zestaw, wystarczy skontaktować się z nami. Pomożemy Ci na każdym etapie ubiegania się o zwrot podatku, począwszy  od dokumentacji po korektę wypełnionego już zeznania, które okazało się błędne.

Jednym z dolnośląskich miast o wysokim odsetku migracji zarobkowej jest Legnica. Bliskość granicy sprawia, że mieszkańcy mniejszych i większych ośrodków miejskich oraz wsi Dolnego Śląska decydują się na emigrację – stałą lub czasową. Popularnym wyborem, zwłaszcza wśród osób młodych, jest praca sezonowa w Niemczech, wykonywana zaledwie przez kilka miesięcy w roku. Warto jednak pamiętać, że nawet w takim przypadku należy uwzględnić te dochody w rozliczeniu. Jeśli nie jesteś pewny, w jaki sposób się rozliczyć, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci uniknąć podwójnego opodatkowania. Zwrot podatku jest prawem, które Ci przysługuje, ale aby otrzymać należną Ci kwotę, konieczne jest dopełnienie wszystkich formalności. Rozliczając się z nami, masz pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Jeśli Twoje dochody pochodzą z Niemiec i nie jesteś pewien, w jaki sposób sfinalizować cały proces, zainwestuj w profesjonalną pomoc. Gwarantujemy brak ukrytych kosztów i korzystne warunki finansowe współpracy – nie uzależniamy wynagrodzenia od kwoty zwrotu, czyli nie pobieramy prowizji.

Znajdź się w gronie zadowolonych klientów

Zobacz ile odzyskali inni

Kontakt z nami

Wsparcie podatkowe 08:00 - 16:00
od poniedziałku do piątku
tel. +48 22 100 67 67 email info@megatax.pl

Dane firmy

Megatax.pl Sp. z o.o.
ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 8/99
03-984 Warszawa

NIP: 1132883020
REGON: 360315012
KRS: 0000534727

Kalkulator
podatkowy
Zamów
bezpłatną konsultację