Godziny otwarcia: 08:00 - 16:00 | 5 dni w tygodniu

+48 22 100 67 67

Inne


Czy muszę się rozliczać z podatku zagranicznego?

To zależy od kraju. W niektórych państwach istnieje obowiązek składania rocznych deklaracji podatkowych nawet dla nierezydentów podatkowych. Takimi krajami są: Szwecja, Norwegia, Holandia, Belgia. Każdy urząd skarbowy wyznacza termin złożenia deklaracji podatkowej. Jeśli nie złożysz zeznania w terminie to istnieje ryzyko, że urząd naliczy karę za brak złożenia zeznania podatkowego. Urząd również może wydać decyzję podatkową wymierzającą wysokość podatku dochodowego na podstawie szacunkowych danych.

Czy istnieją jakiekolwiek ulgi podatkowe, które mogę uwzględnić w zeznaniu?

Tak. Istnieje szereg korzystnych ulg podatkowych dla Polaków podejmujących pracę najemną za granicą. Najbardziej popularną ulgą jest partnerstwo fiskalne lub odliczenie dojazdów do pracy. Osoby dojeżdżające uzyskują status osoby utrzymującej podwójne gospodarstwo- jest to tzw. Commuter/Cross border status. Warto gromadzić dokumentację taką jak potwierdzenie przejazdów, przelotów, rachunki za paliwo. bramki autostradowe, rachunki za mieszkanie i energię elektryczną itp.

W jaki sposób otrzymam należny zwrot podatku z zagranicy?

Większość zagranicznych urzędów bez problemu wypłaca nadpłacony podatek na wskazane przez podatnika konto bankowego. Jednak dbając o bezpieczeństwo podatnika, bardzo często urząd prosi o dodatkową weryfikację rachunku bankowego np. poprzez przedłożenia zaświadczenia z polskiego banku o posiadaniu tam rachunku. Niektóre urzędu, takie jak np. Holandia, potrafią trzykrotnie poprosić o weryfikację konta. Znacznie to może wydłużyć proces wypłaty po wydaniu pozytywnej decyzji podatkowej.

Jak długo czeka się na zwrot podatku z zagranicy?

W zależności od kraju, z którego się rozliczasz, zwrot podatku może nastąpić w terminie od 4 tygodni do 6 miesięcy. Wiele zależy od lokalnego urzędu skarbowego i ilości wniosków.

Czy wniosek o zwrot podatku wpływa na moje zatrudnienie za granicą?

Nie.Masz prawo do odzyskania swoich pieniędzy z zagranicznego fiskusa. Czasami nawet masz obowiązek. W żaden sposób nie wpływa to na Twoje zatrudnienie, staż dotychczasowej pracy czy składki ubezpieczeniowe za granicą.

Czy muszę pojawiać się w biurze, aby załatwić formalności?

Twoja osobista wizyta nie jest konieczna, choć mile widziana. Sam możesz zdecydować, czy chcesz załatwić formalności przez internet czy wolisz bezpośredni kontakt w jednym z naszych punktów obsługi klienta.

Znajdź się w gronie zadowolonych klientów

Zobacz ile odzyskali inni

Kontakt z nami

Wsparcie podatkowe 08:00 - 16:00
od poniedziałku do piątku
tel. +48 22 100 67 67 email info@megatax.pl

Dane firmy

Megatax.pl Sp. z o.o.
ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 8/99
03-984 Warszawa

NIP: 1132883020
REGON: 360315012
KRS: 0000534727

Kalkulator
podatkowy
Zamów
bezpłatną konsultację