Godziny otwarcia: 08:00 - 16:00 | 5 dni w tygodniu

+48 22 100 67 67

Wymagane dokumenty


hol3

Poniżej znajdziesz listę dokumentów, które są wymagane  do rozliczenia podatku w Holandii. Pamiętaj, że możemy poprosić Cię o dodatkowy dokument w celu potwierdzenia prawa do danej ulgi podatkowej. Jeśli masz wątpliwości co do skompletowania dokumentów, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

 

Jaaropgave

Podstawowym dokumentem do kalkulacji jak i wykonania zeznania podatkowego jest roczne zestawienie od holenderskiego pracodawcy. Jeśli byłeś zatrudniony w wielu firmach, wówczas powinieneś przedstawić roczne zestawienie od każdego z nich.

 

Zaświadczenie o dochodach z polskiego urzędu 

Jeśli nie miałeś dochodu poza Holandią lub Twoj dochód  w Holandii stanowił minimum 90 % wszystkich dochodów to masz prawo do dodatkowych ulg podatkowych. Aby je uzyskać musisz przedstawić zaświadczenie z polskiego urzędu. W pierwszej kolejności musisz złozyć PIT z załącznikiem ZG w polskim fiskusie. Następnie wybrać zaświadczenie, które otrzymasz od nas juz wypełnione i gotowe do podbicia w skarbówce. 

 

Potwierdzenie rachunku bankowego

Od pewnego czasu Belastingdienst bardzo dokładnie weryfikuje konta to wypłat podatku. Dlatego wymagamy powierdzenia rachunku bankowego- najlepiej druk potwierdzony przez Twój bank, gdzie posiadasz rachunek.

 

Okres zatrudnienia w Holandii

Bardzo ważne, abyś podał nam dokładny okres zatrudnienia na terenie Holandii. Od tego zależy kwota zwróconego podatku przez urząd. Najlepiej, gdy policzysz ilość przepracowanych dni w Holandii.

 

Zaświadczenie o zameldowaniu i dochodach małżonka

Jeśli chciałbyś skorzystać z ulgi podatkowej z tytułu posiadania partnera fiskalnego, wówczas musisz udokumentować wspólny meldunek i dochody. Dokumenty muszą być przetłumaczone na angielski lub niemiecki.

 

Potwierdzenie zameldowania w Holandii

Jeśli byłeś zameldowany w Holandii to musisz podać nam dokładny okres meldunku- najlepiej potwierdzony dokumentami z gminy.

 

Numer BSN/Sofi

Musisz podać nam swój numer BSN jak również numer Twojego partnera fiskalnego, z którym chcesz się rozliczać.

 

Właściwie skompletowane dokumenty potrzebne do rozliczenia podatku z Holandii to podstawa do złożenia odpowiedniej dokumentacji  i uzyskania zwrotu. Z tego względu to pierwszy krok, po nawiązaniu współpracy z firmą, zajmującą się pomocą w takich sprawach. Pamiętaj, że złożenie zeznania podatkowego leży w Twojej gestii – z tego względu powinieneś zadbać o to, by zebrać komplet niezbędnej dokumentacji. Pracodawca ma obowiązek wystawienia Jaaropgave, ale warto mu o tym przypomnieć, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Nasza firma pomoże Ci w przygotowaniu właściwie wypełnionego zeznania podatkowego, które stanowi podstawę przy ubieganiu się o zwrot podatku z Holandii. Dokumenty to najważniejsza część – nie zapominaj również o tych polskich! Udowadniając, że 90% Twojego dochodu pochodzi z Holandii, masz szansę uzyskać dodatkowe ulgi podatkowe. Dobra dokumentacja to podstawa sukcesu. Resztą zajmiemy się my, przeprowadzając Cię przez proces rozliczenia bez zbędnego stresu i pośpiechu.

Znajdź się w gronie zadowolonych klientów

Zobacz ile odzyskali inni

Kontakt z nami

Wsparcie podatkowe 08:00 - 16:00
od poniedziałku do piątku
tel. +48 22 100 67 67 email info@megatax.pl

Dane firmy

Megatax.pl Sp. z o.o.
ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 8/99
03-984 Warszawa

NIP: 1132883020
REGON: 360315012
KRS: 0000534727

Kalkulator
podatkowy
Zamów
bezpłatną konsultację