Godziny otwarcia: 08:00 - 16:00 | 5 dni w tygodniu

+48 22 100 67 67

Niemcy


niemcypytaniaiodpowiedzi

Jak obliczyć zwrot podatku z Niemiec w Polsce? – Pomoc

Jeżeli w ostatnich latach pracowałeś legalnie u naszych sąsiadów zza Odry to z pewnością będzie Cię interesować rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce. Jak obliczyć jego wysokość? Jak odzyskać zwrot z zagranicy? W dobie internetu i powszechnego dostępu do telefonów komórkowych nie musisz już fatygować się za granicę, by załatwić sprawy z tamtejszym Urzędem Skarbowym. Nie musisz też znać się na tym. Pomoc w uzyskaniu zwrotu podatku z Niemiec to nasza codzienność. Rozliczenie podatkowe z Niemiec to skomplikowany temat. Warto jednak znać kilka faktów, które umożliwią Ci bezproblemowe przejście całego procesu. Poniżej najczęstsze pytania wraz z odpowiedziami, które mogą Ci pomóc.

Czy muszę rozliczać się z podatku w Niemczech?

Nie ma obowiązku składania rocznej deklaracji podatkowej pod warunkiem, że nie prowadziłeś działalności gospodarczej (GEWERBE) i nie byłeś w 3 klasie podatkowej. Dodatkowo obowiązek rozliczenia istnieje również wtedy, gdy urząd skarbowy wyśle do Ciebie pisemne wezwanie.

Czy zatem rozliczenie podatku w Niemczech jest nieobowiązkowe?

Przede wszystkim niemieckie rozliczenie podatkowe nie jest obowiązkowe dla wszystkich, jednakże warto się nim zainteresować. Można oczywiście skontaktować się z nami, a my doradzimy Ci czy warto go dokonać. Trzeba mieć świadomość, że obowiązek rozliczenia może też powstać po pisemnym wezwaniu przez niemiecką skarbówkę. Wtedy jednak może być za późno. Nie warto czekać, aż zostaniemy obciążeni karą. Tym bardziej, że w wielu przypadkach przysługuje nam bardzo korzystny zwrot podatku z Niemiec na konto, który może wynieść kilkaset do kilku tysięcy złotych. O takie pieniądze warto zawalczyć. Dodatkowo mamy prawo do rozliczenia zwrotu w Polsce do 4 lat wstecz, więc jeśli dopiero teraz dowiedzieliśmy się o tym fakcie, a okres 48 miesięcy jeszcze nie minął to warto się pospieszyć. To się po prostu opłaca. Pojawia się jednak pytanie, jak długo czeka się na zwrot podatku z Niemiec i jak przebiega jego odzyskanie? Znalezienie prawidłowych odpowiedzi na te pytania to nasze zadanie, dlatego możesz liczyć na skuteczną pomoc.

Ile kosztuje wasza usługa?

Pamiętaj, że w naszej firmie zawsze płacisz ustaloną kwotę niezależnie od przyznanego niemieckiego zwrotu podatku z zagranicy. To bardzo uczciwe podejście z naszej strony, dzięki czemu masz gwarancję stałej i niskiej ceny obejmujące rozliczenie podatkowe w Polsce. Dokładny cennik firmy poznasz TUTAJ>.

Czy otrzymam wstępne wyliczenie podatku?

Tak. Zawsze przed podpisaniem umowy wyliczamy dla Ciebie szacowaną kwotę zwrotu podatku. Dzięki temu wiesz, ile możesz spodziewać się zwrotu podatku. Podawana przez nas kwota jest minimalną. Przyznawane zwrotu podatku z zagranicy zawsze są wyższe niż te przez nas szacowane.

Jak długo czeka się na zwrot podatku z Niemiec?

To wszystko zależy od zagranicznego urzędu skarbowego. Nasza firma stara się wykonać usługę terminowo. Reszta zależy od urzędu, który procesuje zeznanie podatkowe. Znamy przypadki, kiedy nasi Klienci uzyskali zwrot podatku z Niemiec już po 4 tygodniach, jednak zawsze uprzedzamy, że czas oczekiwania na zwrot podatku wynosi nawet do 6 miesięcy.

Czy mogę rozliczyć kilka lat wstecz?

Oczywiście, że możesz. Masz prawo do rozliczenia podatkowego do 4 lat wstecz. Warto złożyć zeznania w terminie, aby Twój zwrot podatku nie przepadł.

Czy muszę pojawiać się w biurze, aby załatwić formalności?

Twoja osobista wizyta nie jest konieczna, choć mile widziana. Sam możesz zdecydować, czy chcesz załatwić formalności przez internet czy wolisz bezpośredni kontakt w jednym z naszych punktów obsługi klienta.

Co muszę zrobić aby jak najszybciej otrzymać zwrot podatku z Niemiec w Polsce?

Po pierwsze musisz zgromadzić podstawowe dokumenty pozwalające na rozliczenie zagranicą. Po drugie musisz zgłosić się do nas, aby uzyskać wstępną kalkulację. Resztą zajmiemy się my. Pamiętaj, że nie zawsze przysługuje zwrot podatku. Zdarza się, że istnieje dopłata, w takiej sytuacji odradzamy składania niemieckiego zeznania podatkowego, pod warunkiem, że nie masz takiego obowiązku.

Rozliczenie podatkowe – Niemcy

Jeżeli uważasz, że zwrot Ci się należy, ale nie bardzo wiesz, jaka kwota Ci przysługuje, to nie wszystko stracone. Nasi konsultanci codziennie śledzą wszelkie nowości w niemieckim prawie podatkowym. Odpowiedź na pytanie jak obliczyć zwrot podatku z Niemiec nie stanowi dla nich najmniejszego problemu. Nie zajmujemy się tylko najprostszymi przypadkami. Jeżeli zatem prowadziłeś w Niemczech jednoosobową działalność gospodarczą, czyli tzw. GEWERBE to również jesteśmy w stanie załatwić Twoje sprawy. Nasze usługi są profesjonalne, jednakże nie należą do najdroższych. Przykładowo za rozliczenie zwrotu podatku w Polsce na poziomie 700 euro zapłacisz 350 złotych. Przy kwotach powyżej 1800 euro jest to zaledwie 510 złotych. Jak widać – opłaca się. W przypadku wspomnianej działalności GEWERBE stawki są ustalane indywidualnie, ale nie ma się czego obawiać. Zajmujemy się również wnioskami o zasiłki i dodatki. Przykładowo wsparcie w wypełnieniu wniosku o niemiecki zasiłek rodzinny wynosi 550 złotych, natomiast samo jego przedłużenie to już 400 złotych. W tym momencie warto też wspomnieć, że wizyta w naszym biurze nie jest obowiązkowa. Wszelkie formalności możesz załatwić przez Internet i telefon. Wiemy, że w dzisiejszym zabieganym świecie znalezienie kilku godzin na załatwienie spraw papierkowych może stanowić nie lada wyzwanie. Dlatego oferujemy pomoc i wychodzimy zatem naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, którzy nie wiedzą, jak odzyskać podatek z zagranicy z Niemiec i wykonać rozliczenie, aby móc liczyć na jego odliczenie i zwrot podatkowy. Rzecz jasna nie ma najmniejszego problemu, byś odwiedził nas w jednym z biur. Przywitamy Cię z uśmiechem i dobrą kawą lub herbatą.

Warto zadbać o rozliczenie podatku z Niemiec

Oficjalnie mówi się, że rozliczenie podatku z Niemiec nie jest obowiązkiem. Oczywiście nie chcemy w tym miejscu polemizować z tymże twierdzeniem. Jak jednak wiadomo – po pierwsze – w pewnych okolicznościach możemy otrzymać wezwanie do złożenia wyjaśnień przed niemieckim fiskusem. Szkoda chyba nerwów i czasu na zajmowanie się tym, prawda? Druga kwestia to po prostu możliwość uzyskania bardzo korzystnego zwrotu podatku. To chyba najlepszy argument przemawiający za tym, by jednak tematem rozliczenia się zainteresować. Jeżeli nie wiesz jak rozliczyć podatek z Niemiec to oczywiście możesz skontaktować się z nami. Wizyta w naszej siedzibie nie będzie konieczna, jednakże z przyjemnością witamy każdego nowego Klienta. Naszą pomoc oferujemy w korzystnych cenach, które łatwo można jeszcze nieco obniżyć. Pierwszy sposób na rabat to po prostu lojalność, która w świecie biznesu jest bardzo ważna. Doceniamy powracających Klientów i dlatego już przy drugim rozliczeniu oferujemy Ci rabat w wysokości 10%. Każde kolejne rozliczenie – począwszy od trzeciego – to zniżka 20%. Dokładamy wszelkich starań, by oferować usługi na najwyższym poziomie. Jeżeli zatem podzielasz nasz entuzjazm to będziemy wdzięczni za zarekomendowanie nas. Za każdego znajomego, który przyjdzie do nas z Twojego polecenia, uzyskasz rabat w wysokości 50 złotych. Jeżeli przyprowadzisz do nas 4 osoby, Twoje rozliczenie załatwimy gratis.

 

Oferujemy usługi podatkowe dla Polaków pracujących za granicą. Specjalizujemy się w rozliczeniach rocznych i korektach podatkowych dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych w Norwegii. W naszej ofercie znajdują się również inne kraje takie jak: Niemcy, Holandia, Belgia czy Anglia.

Znajdź się w gronie zadowolonych klientów

Zobacz ile odzyskali inni

Kontakt z nami

Wsparcie podatkowe 08:00 - 16:00
od poniedziałku do piątku
tel. +48 22 100 67 67 email info@megatax.pl

Dane firmy

Megatax.pl Sp. z o.o.
ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 8/99
03-984 Warszawa

NIP: 1132883020
REGON: 360315012
KRS: 0000534727

Kalkulator
podatkowy
Zamów
bezpłatną konsultację