Godziny otwarcia: 08:00 - 16:00 | 5 dni w tygodniu

+48 22 100 67 67

Niemcy


niemcypytaniaiodpowiedzi

Czy muszę rozliczać się z podatku w Niemczech?

Nie ma obowiązku składania rocznej deklaracji podatkowej pod warunkiem, że nie prowadziłeś działalności gospodarczej (GEWERBE) i nie byłeś w 3 klasie podatkowej. Dodatkowo obowiązek rozliczenia istnieje również wtedy, gdy urząd skarbowy wyśle do Ciebie pisemne wezwanie.

Ile kosztuje wasza usługa?

Pamiętaj, że w naszej firmie zawsze płacisz ustaloną kwotę niezależnie od przyznanego zwrotu podatku. To bardzo uczciwe podejście z naszej strony, dzięki czemu masz gwarancję stałej i niskiej ceny. Dokładny cennik firmy poznasz TUTAJ>.

Czy otrzymam wstępne wyliczenie podatku?

Tak. Zawsze przed podpisaniem umowy wyliczamy dla Ciebie szacowaną kwotę zwrotu podatku. Dzięki temu wiesz, ile możesz spodziewać się zwrotu podatku. Podawana przez nas kwota jest minimalną. Przyznawane zwrotu podatku zawsze są wyższe niż te przez nas szacowane.

Jak długo czeka się na zwrot podatku z Niemiec?

To wszystko zależy od zagranicznego urzędu skarbowego. Nasza firma stara się wykonać usługę terminowo. Reszta zależy od urzędu, który procesuje zeznanie podatkowej. Znamy przypadki, kiedy nasi Klienci uzyskali zwrot podatku już po 4 tygodniach, jednak zawsze uprzedzamy, że czas oczekiwania na zwrot podatku wynosi nawet do 6 miesięcy.

Czy mogę rozliczyć kilka lat wstecz?

Oczywiście, że możesz. Masz prawo do rozliczenia podatkowego do 4 lat wstecz. Warto złożyć zeznania w terminie, aby Twój zwrot nie przepadł.

Czy muszę pojawiać się w biurze, aby załatwić formalności?

Twoja osobista wizyta nie jest konieczna, choć mile widziana. Sam możesz zdecydować, czy chcesz załatwić formalności przez internet czy wolisz bezpośredni kontakt w jednym z naszych punktów obsługi klienta.

Co muszę zrobić aby jak najszybciej otrzymać zwrot podatku z Niemiec?

Po pierwsze musisz zgromadzić podstawowe dokumenty. Po drugie musisz zgłosić się do nas, aby uzyskać wstępną kalkulację. Resztą zajmiemy się my. Pamiętaj, że nie zawsze przysługuje zwrot podatku. Zdarza się, że istnieje dopłata, w takiej sytuacji odradzamy składania zeznania podatkowego, pod warunkiem, że nie masz takiego obowiązku.

Znajdź się w gronie zadowolonych klientów

Zobacz ile odzyskali inni

Kontakt z nami

Wsparcie podatkowe 08:00 - 16:00
od poniedziałku do piątku
tel. +48 22 100 67 67 email info@megatax.pl

Dane firmy

Megatax.pl Sp. z o.o.
ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 8/99
03-984 Warszawa

NIP: 1132883020
REGON: 360315012
KRS: 0000534727

Kalkulator
podatkowy
Zamów
bezpłatną konsultację