Godziny otwarcia: 08:00 - 16:00 | 5 dni w tygodniu

+48 22 100 67 67

Wymagane dokumenty


niemcywymaganedokumenty

Aby móc rozliczyć się z podatku w Niemczech musisz skompletować odpowiednie dokumenty. W zależności od Twojej sytuacji rodzinnej i prawa do ulg podatkowych, dokumenty mogą się różnić. Poniżej znajdziesz podstawową listę dokumentów, która jest wymagana do rozliczenia podatku niemieckiego. Pamiętaj, że nasz konsultant może poprosić o dodatkowe dokumenty, jeśli zauważy, że Twoja sytuacja nie jest standardowa i wymaga indywidualnego podejścia do dokumentacji.

 

Lohnsteuerbescheinigung

Jest to dokument, który powinieneś otrzymać od swojego pracodawcy w Niemczech. Pamiętaj, że jeśli miałeś wielu pracodawców, to dokument o zarobkach powinieneś otrzymać od każdego z nich. Jeśli nie masz Lohnsteuerbescheinigung to poinformuj nas o tym- zawnioskujemy o dokument do Twojego pracodawcy w Niemczech.

 

Zaświadczenie z urzędu EU/EWR

Każdy podatnik musi udokumentować swój dochód na specjalnym druku EU/EWR. Nasi Klienci otrzymują od nas gotowy i wypełniony druk do potwierdzenia w polskim urzędzie skarbowym. Jeśli nie rozliczyłeś rocznego zeznania podatkowego w Polsce to tutejszy urząd skarbowy może Ci odmówić potwierdzenia dochodów na druku.

 

Potwierdzenie rachunku bankowego w Polsce

Dla Twojego bezpieczeństwa wymagamy druku z potwierdzeniem rachunku bankowego w Polsce. Dzięki temu mamy pewność, że podane przez Ciebie konto jest prawidłowe i wiarygodne- to pomaga nam uniknąć późniejszych nieporozumień przy wypłacie zwrotu podatku z Niemiec.

 

Dokumenty dodatkowe

Jeśli byłeś zameldowany w Niemczech, wówczas musisz przedłożyć zaświadczenie o zameldowaniu. Jeśli rozliczałeś się już w Niemczech, to zapewne posiadasz już numer podatkowy-wówczas wymagane będzie podanie tego numeru jak również numeru identyfikacyjnego.

Powyżej wymienione dokumenty  to lista podstawowych dokumentów. Jeśli zaistnieje potrzeba dodatkowego udokumentowania prawa do ulgi podatkowej, wówczas zostaniesz o tym odpowiednio poinformowany.

Znajdź się w gronie zadowolonych klientów

Zobacz ile odzyskali inni

Kontakt z nami

Wsparcie podatkowe 08:00 - 16:00
od poniedziałku do piątku
tel. +48 22 100 67 67 email info@megatax.pl

Dane firmy

Megatax.pl Sp. z o.o.
ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 8/99
03-984 Warszawa

NIP: 1132883020
REGON: 360315012
KRS: 0000534727

Kalkulator
podatkowy
Zamów
bezpłatną konsultację