Godziny otwarcia: 08:00 - 16:00 | 5 dni w tygodniu

+48 22 100 67 67

Korekta podatku


Czym jest korekta podatku?

 

 

Czy wiesz, że ponad 60 % Polaków otrzymało za niski zwrot podatku z Norwegii? Nawet, jeśli rozliczałeś się w profesjonalnym biurze podatkowym, to istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że otrzymałeś za niski zwrot podatku z Norwegii. Podatnicy pracujący za granicą mają prawo do wielu odliczeń, o których nie mają pojęcia. Często nawet fachowe firmy rozliczające podatek również nie posiadają wiedzy o zawiłych przepisach podatkowych, dzięki którym podatnik może uzyskać dodatkowy zwrot nadpłaconego podatku.

Dodatkowo przestudiowaliśmy wiele orzeczeń sądowych i ordynacji podatkowych, które bronią interesów podatnika pracującego za granicą.

Dlatego powstała nasza oferta, którą kierujemy do osób zatrudnionych w Norwegii w latach 2006-2014. Dzięki nam Polacy
w sposób legalny i bez stresowy uzyskują dodatkowy zwrot podatku. Wyróżniamy się tym, że bezpłatnie analizujemy dokumentacje naszych Klientów, a opłaty pobieramy dopiero po uzyskaniu dodatkowego zwrotu.

Korekta podatku z Norwegii

Pracując i rozliczając się z urzędem skarbowym znajdującym się za granicą, w tym w Norwegii, po otrzymaniu wyniku rozliczenia podatkowego, należy przejrzeć, czy wszystkie informacje się zgadzają. Jak w przypadku każdego dokumentu, mogą pojawić się w nim różne uchybienia, które trzeba wyjaśnić i skorygować. Jeśli znajdziesz błędy w rozliczeniu, potrzebna będzie korekta podatku.

Każdy podatnik powinien też wiedzieć, że to na nim ciąży odpowiedzialność sprawdzenia poprawności rozliczenia. Jest to tym ważniejsze, że w przypadku kontroli, jeśli w dokumencie są błędy, mogą zostać wyciągnięte różne konsekwencje. Dlatego też warto dokładnie prześledzić zapisy w dokumentacji, a także w razie konieczności dokonać korekt w rozliczeniu.

Największą uwagę warto zwrócić na: 

  • drugą klasę podatkową, 
  • odpis kosztów uzyskania przychodu, 
  • wysokość dochodu lub zaliczki potrąconej na podatek.

W tych trzech punktach najczęściej pojawiają się błędy. To nie zmienia faktu, że należy dokładnie przejrzeć całą dokumentację. Dobrze też wiedzieć, że w tym momencie przysługuje Ci również prawo do wnioskowania o ulgi. Jeśli więc nie zrobiłeś tego wcześniej – masz na to teraz szansę.

 

Pierwszy termin na złożenie korekty podatku z Norwegii mija po 6 tygodniach od otrzymania wyniku rozliczenia. Kolejny upływa wraz z końcem 12 miesięcy (do końca tego okresu korekta również rozpatrywana jest przez urząd). Jeśli natomiast złożyłeś ją po roku od otrzymania skatteoppgjør, konieczne będzie udzielenie dodatkowych wyjaśnień. Warto wiedzieć, że okolicznością łagodzącą w tej sytuacji jest zły stan zdrowia. Należy pamiętać, że czas odgrywa tu kluczową rolę – szybciej złożone odwołanie zazwyczaj zwiększa szansę na pozytywne rozpatrzenie, a co za tym idzie – zwrot podatku z zagranicy będzie wyższy.

 

Jeśli nie masz czasu i głowy do kwestii podatkowych, zawsze możesz skorzystać z pomocy biura Megatax. Nasi specjaliści są doskonale zaznajomieni z zasadami funkcjonowania urzędu podatkowego w Norwegii, a także śledzą na bieżąco zachodzące w nich zmiany. Dowiesz się od nich, jakie kroki należy podjąć, aby cała procedura przebiegła pomyślnie. Podejmujemy się dokonania wszelkich formalności związanych z wykonaniem prawidłowej korekty podatku.

 

Wybierając nasze usługi, zyskujesz pewność, że powierzyłeś to zadanie profesjonalistom. Mamy wiedzę, umiejętności, doświadczenie, a także jasny cel – zrobić wszystko, aby prawidłowo rozliczyć Cię z wybranym urzędem skarbowym. W tym przypadku Skatteetaten.

 

To, o czym też powinieneś wiedzieć, to fakt, że w niektórych okolicznościach korekta jest odrzucana. Ma to najczęściej miejsce w sytuacji, gdy odwołujesz się po kilku latach od otrzymania wyniku rozliczenia. Wtedy jednak nie musisz się obawiać o to, że będziesz musiał opłacić nasze usługi – rozliczamy się jedynie za efekty. Dzięki temu, jeśli wcześniej nie składałeś odwołania do urzędu, to nawet po latach możesz to zrobić bez konsekwencji.

 

Postaw na współpracę z Megatax i przekonaj się, że korekta zwrotu podatku z zagranicy, w tym z Norwegii może być prosta! Pomagamy zarówno w przypadku bieżących rozliczeń, jak i zaległych.

 

 

Wymagane dokumenty

Prześlij nam swoje dokumenty, aby uzyskać bezpłatną kalkulację podatkową. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz starać się o dodatkowy zwrot podatku z Norwegii. Pamiętaj, że to nawet 15 000 PLN za rok podatkowy.

 

 

1. Kody PIN do serwisu Altinn.no

Jest to dokument, który otrzymujesz z zagranicznego urzędu. Dzieki niemu możesz uzyskać dostęp online do elektronicznych decyzji podatkowych. Znacznie ułatwia i przyspiesza to procedurę uzyskiwania zwrotu podatku.

Nie masz kodów? Nie ma problemu
ZAMÓW JE TUTAJ

2. Dokument roczny Lønns og trekkopgave

Dokument ten otrzymujesz pod koniec zatrudnienia każdego roku podatkowego. Jest to podsumowanie Twoich dochodów i pobranej zaliczki na poczet podatku

 

3. Dokumenty dodatkowe

Podczas analizy stwierdzimy, czy wymagane są dodatkowe dokumenty takie jak:

  • kopia zeznania podatkowego PIT złożonego w Polsce - Twoja lub Partnera
  • umowa o pracę, miesięcznie odcinki płacowe
  • zaświadczenie o zameldowaniu z Partnerem
  • akt małżeństwa lub inny dokument stwierdzający legalność związku
  • dokumenty potwierdzające koszty takie jak bilety, rachunki itp.
 

 

Oblicz dodatkowy zwrot podatku

 

Wypełnij poniższy formularz, aby szybko dowiedzieć się, czy przysługuje Ci dodatkowy zwrot podatku.
Jeśli nie chcesz wypełniać formularza skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo na info@megatax.pl

 

 

Krok 1

Podaj rok podatkowy
Podaj łączną kwotę dochodu w Norwegii
Podaj łączną kwotę dochodu w Polsce

Czy masz żonę:

Czy posiadasz kody PIN:

Krok 2

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Telefon
*Zgoda na przetwarzanie danych przez Megatax Sp. z o.o.

Suma: 3 + 3 : =

 

Zobacz ile odzyskali inni

 

Prezentujemy przykłady i dowody na to, że korekta podatku to nie mit. Dzieki naszej firmie klienci odzyskują dziesiątki tysięcy złotych. A wszystko to jako dodatkowy zwrot podatku, który mógł im przepaść.

 

 

Zamów kody PIN

Zobacz skan kodów PIN 1Zobacz skan kodów PIN 2

 

 

*Zgoda na przetwarzanie danych przez Megatax Sp. z o.o.

Suma: 3 + 4 : =

Znajdź się w gronie zadowolonych klientów

Zobacz ile odzyskali inni

Kontakt z nami

Wsparcie podatkowe 08:00 - 16:00
od poniedziałku do piątku
tel. +48 22 100 67 67 email info@megatax.pl

Dane firmy

Megatax.pl Sp. z o.o.
ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 8/99
03-984 Warszawa

NIP: 1132883020
REGON: 360315012
KRS: 0000534727

Kalkulator
podatkowy
Zamów
bezpłatną konsultację