Godziny otwarcia: 08:00 - 16:00 | 5 dni w tygodniu

+48 22 100 67 67

Katowice – Zwrot i rozliczanie podatku z zagranicy – Holandia i Niemcy – Megatax.pl


Praca za granicą to nie tylko wyzwanie, ale przede wszystkim szansa. Warto jednak wiedzieć, że pieniądze otrzymane od pracodawcy to często nie wszystko, co możemy uzyskać – warto także ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku. Otrzymanie gotówki z tego tytułu to bez wątpienia sprawa warta zainteresowania, dlatego że zwrot podatku z Anglii, Norwegii lub Niemiec stanowi nierzadko istotną kwotę dla polskiego budżetu domowego. Faktem jest jednak, że aby odzyskać te pieniądze, trzeba nie tylko poświęcić czas na znalezienie i wypełnienie wniosku, ale także znać język. Oczywiście nie musisz robić tego samodzielnie. Nasza firma bardzo chętnie pomoże Ci uzyskać należny Ci zwrot podatku z Holandii lub Norwegii, podczas gdy Ty nie będziesz musiał przejmować się żadnymi zbędnymi formalnościami. Dla nas liczy się satysfakcja klienta i to, aby zdobyć dla niego jak najwyższą kwotę świadczenia. Wśród miast, w których działamy, są między innymi Katowice. Jeśli zależy Ci na wysokiej kwocie, zapraszamy do kontaktu z nami.

Rozliczanie zagranicznego podatku w Katowicach

 

Współcześnie na podjęcie pracy za granicą decyduje się wielu Polaków. Dotyczy to zarówno osób z wykształceniem technicznym, jak i wyższym. Często jednak nie zrywają swoich kontaktów z Polską. Więcej – nierzadko albo decydują się na tymczasowy wyjazd, albo podejmują zatrudnienie w najbliższych, przygranicznych miastach. Nie zmienia to faktu, że przysługuje im rozliczenie podatku za wykonaną pracę.

 

Problem leży jednak w tym, że procedury związane ze składaniem zeznań podatkowych nierzadko odbiegają od tych, jakie znamy z Polski. Sam rodzimy system budzi sporo wątpliwości i zamieszania. Tutaj należy dodać do tego jeszcze barierę językową i trudność w zrozumieniu specyficznego dla danego kraju prawa. Czy warto więc starać się o zwrot z Niemiec, Holandii i w ogóle z zagranicy samodzielnie? Czy też lepiej jest podjąć współpracę z fachowcami, takimi jak z Megatax? W takiej sytuacji należy sobie odpowiedzieć na pytanie, co trzeba zrobić, aby rozliczyć się z odpowiednim urzędem skarbowym.

 

Wpierw trzeba mieć pewność, że potrzebna dokumentacja została skompletowana. Stanowi to absolutną podstawę, jeśli chodzi o staranie się o zwrot podatku z zagranicy. Konieczne będzie również wypełnienie konkretnych formularzy i załączników, które następnie przesyła się do konkretnej siedziby urzędu.

 

W teorii wszystko to nie brzmi zbyt skomplikowanie. W praktyce jednak załatwianie wszystkich formalności, poznawanie obowiązującego prawa, a także składanie podań rodzi dużo stresu, a także zajmuje sporo czasu. Ten zaś zawsze warto spożytkować inaczej. Tym bardziej że są inne wyjścia. Jeśli nie czujesz się na siłach, by samodzielnie rozliczyć się z urzędem, skorzystaj z pomocy naszego biura, które działa m.in. w Katowicach!

 

Wciąż masz wątpliwości, jaką podjąć decyzję? Powinieneś zatem prześledzić sobie korzyści, na jakie możesz liczyć, kiedy stawiasz na współpracę z profesjonalistami. Wybierając więc pomoc ekspertów, masz pewność:

  • udzielenia profesjonalnej pomocy, opartej na merytorycznej wiedzy i doświadczeniu,
  • najwyższej uczciwość ze strony pracowników naszej spółki,
  • rzetelnego i indywidualnego podejścia do Twojej sprawy,
  • dotrzymania wszelkich niezbędnych terminów, dzięki którym możesz skutecznie się starać o zwrot,
  • otrzymania należnej nadpłaty podatku z takich krajów jak: Holandia, Niemcy, Anglia, Norwegia i wielu innych,
  • minimalnego zaangażowania z Twojej strony – wszystkie formalności załatwiamy my.

 

Oprócz tego możesz liczyć na to, że nasi specjaliści udzielą wszelkich odpowiedzi na zadane pytania. Rozwieją też wątpliwości, wyjaśniając, jak wygląda rozliczenie w konkretnym państwie. To z pewnością pomoże zrozumieć funkcjonowanie urzędów skarbowych w danym kraju. Jeśli więc pracowałeś za granicą i czeka Cię rozliczenie – warto skontaktować się z Megatax. Obsługujemy Klientów z Katowic i innych polskich miast. Nasi specjaliści mają niezbędną wiedzę i doświadczenie, dzięki którym szybko i skutecznie pomogą Ci uzyskać zwrot z zagranicy, czy to z Holandii, Anglii, Norwegii lub Niemiec. Jeśli chcesz dowiedzieć się orientacyjnie, jaki wysoki będzie Twój zwrot, skorzystaj z zamieszczonego na naszej stronie kalkulatora. Możesz też zamówić bezpłatną konsultację z ekspertem.

 

Znajdź się w gronie zadowolonych klientów

Zobacz ile odzyskali inni

Kontakt z nami

Wsparcie podatkowe 08:00 - 16:00
od poniedziałku do piątku
tel. +48 22 100 67 67 email info@megatax.pl

Dane firmy

Megatax.pl Sp. z o.o.
ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 8/99
03-984 Warszawa

NIP: 1132883020
REGON: 360315012
KRS: 0000534727

Kalkulator
podatkowy
Zamów
bezpłatną konsultację