Godziny otwarcia: 08:00 - 16:00 | 5 dni w tygodniu

+48 22 100 67 67

Jak odzyskać podatek


germany1

 

Pracowałeś w Niemczech i chciałbyś odzyskać podatek?

Nasze biuro profesjonalnie zajmuje się rozliczaniem podatków zagranicznych. Przed podpisaniem umowy i przystąpieniem do realizacji usługi wykonamy dla Ciebie darmową kalkulację. Możesz przesłać do nas dokumenty drogą elektroniczną lub zgłosić się do jednego z naszych punktów obsługi w całej Polsce.

 

Dlaczego warto zlecić usługę naszej firmie? Istnieje kilka powodów, dzięki którym przekonasz się, że jesteśmy lepsi od konkurencji:

– nie pobieramy prowizji procentowej – płacisz stałą stawkę bez względu na otrzymaną kwotę zwrotu podatku

– wszystkie formalności możesz załatwić on-line lub w punktach obsługi klienta w całej Polsce

– posiadamy doświadczenie i kompetencje do rozliczania zagranicznych podatków

– wykorzystujemy wszelkie ulgi podatkowe, aby Twój zwrot był jak najwżyszy

 

Jak odzyskać podatek z Niemiec?

Jeżeli, podobnie jak wielu rodaków, pracowałeś w ostatnich latach u naszych zachodnich sąsiadów, istnieje duża szansa, że należy Ci się zwrot części podatków. Masz prawo do rozliczenia się aż 4 lata wstecz. To dobra informacja dla tych, którzy o możliwości uzyskania zwrotu, dowiedzieli się dopiero teraz. Być może jeszcze odzyskasz swoje należności. Nie musisz w tym celu odbywać specjalnie podróży na zachód. Nie musisz też znać się na tamtejszym systemie podatkowym. Odzyskiwanie podatku z Niemiec to codzienność naszej firmy. Wystarczy, że się do nas zgłosisz, a we wszystkim Ci pomożemy. Warto to zrobić, bo niemiecka kwota wolna od podatku wynosi aż 10 tysięcy euro. Do rozliczenia potrzebne będą przede wszystkim – zaświadczenie informujące o wynagrodzeniu i opłaconych w Niemczech podatkach zwane Lohnsteuerbescheinigung oraz podobne zaświadczenie o dochodach w Polsce. To wszystko. Jeżeli przydadzą się jakieś dodatkowe dokumenty poinformujemy Cię o tym. Nie musisz się o nic martwić.

Odzyskiwanie podatku z Niemiec

Nasi specjaliści każdego dnia śledzą wszelkie doniesienia związane z tym, jak odzyskać podatek z Niemiec. Nie ma więc obaw, że o czymś zapomnimy. Wiele osób pyta nas czy rozliczenie jest obowiązkowe czy może nie muszą się niczym przejmować. Odpowiadamy – lepiej się rozliczyć, a przynajmniej skontaktować się z nami celem weryfikacji. Brak złożenia odpowiednich dokumentów może skutkować nałożeniem na nas wysokich kar, nawet jeśli nie przebywamy już za granicą. Na korzyść powinien również przemawiać fakt, że możemy w ten sposób odzyskać część podatku z Niemiec. Trzeba też wiedzieć, że istnieją dwa modele rozliczeń – indywidualne i wspólne. Jak łatwo się domyślić, indywidualne jest jednoosobowe i dotyczy osób stanu wolnego. Wspólne natomiast dotyczy małżeństw, przy czym nie jest konieczne rozliczanie się w ten sposób. To od nas zależy, jaki model w tym przypadku wybierzemy. Nasi pracownicy chętnie doradzą Ci, która ścieżka będzie dla Ciebie korzystniejsza. Wspólne złożenie dokumentów może się opłacać, jeśli dochody za granicą przekraczają kwotę wolną od podatku, a jednocześnie współmałżonek pozostający w Polsce zarabia mało, albo wcale.

 

Znajdź się w gronie zadowolonych klientów

Zobacz ile odzyskali inni

Kontakt z nami

Wsparcie podatkowe 08:00 - 16:00
od poniedziałku do piątku
tel. +48 22 100 67 67 email info@megatax.pl

Dane firmy

Megatax.pl Sp. z o.o.
ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 8/99
03-984 Warszawa

NIP: 1132883020
REGON: 360315012
KRS: 0000534727

Kalkulator
podatkowy
Zamów
bezpłatną konsultację