Godziny otwarcia: 08:00 - 16:00 | 5 dni w tygodniu

+48 22 100 67 67

Dlaczego warto rozliczyc podatek z norwegii


Zastanawiasz się, czy składać zeznanie podatkowe w Norwegii? Często spotykasz się z opinią, że rozliczenie podatkowe Ci się nie opłaca i nie warto płacić firmie za usługę? Mamy dla Ciebie odpowiedzi- przedstawiamy Ci możliwości rozliczenia za ubiegły rok podatkowy.

W Norwegii zeznanie podatkowe należy rozliczyć do końca kwietnia kolejnego roku podatkowego. Na specjalny wniosek mamy prawo do przedłużenia terminu aż do końca maja lecz wtedy zobowiązani jesteśmy złożyć zeznanie elektronicznie za pośrednictwem altinn.no. Niektóre firmy podkreślają, że istnieje obowiązek złożenia zeznania podatkowego w Norwegii. Jest to wybitne nadużycie. Oczywiście istnieje obowiązek w przypadku, gdy dane na Tax Return/Selvangivelse nie są zgodne z prawdą. Wówczas naszym obowiązkiem jest weryfikacja tych danych, korekta i nadanie do zagranicznego urzędu.

 

20000NOK

 

Oczywistym faktem jest to, że firmy próbują przekonać Klientów do składania zeznania podatkowego ponieważ mają z tego zysk.  Niestety bardzo często nie wprowadzają zmian w zeznanie podatkowe i kasują jedynie za „nadanie” zeznania podatkowego bez jakichkolwiek zmian.  Niedoinformowany Klient zleci usługę bojąc się konsekwencji z braku złożenia zeznania w terminie. Jest to bardzo nieuczciwe podejście firm i właśnie dlatego chcemy na to zwrócić wyjątkową uwagę naszych Klientów.

Jeśli nie wprowadzasz żadnych zmian do zeznania podatkowego Selvangivelse/Tax Return to nie musisz nic robić. Jednak radzimy, aby przed taką decyzją skonsultować to u naszego doradcy. Dlaczego? To, że jesteś kawalerem/panną nie znaczy, że nie masz prawa do odliczeń. Nawet jeśli nie ponosiłeś żadnych kosztów to warto zaznaczyć, że często niewielkie zmiany wpływają znacznie na ostateczny wynik podatkowy. Nasz doradca uczciwie oszacuje zwrot nadpłaconego podatku dochodowego i przedstawi Ci  dwie opcje. Pierwsza opcja to będzie kalkulacja dla sytuacji, kiedy nie wyślesz zeznania podatkowego. Druga kalkulacja będzie dla sytuacji, kiedy wprowadzimy sugerowane zmiany  i korekty. Po takiej wstępnej kalkulacji sam stwierdzisz, czy nasza praca jest dla Ciebie opłacalna w postaci wyższego zwrotu podatku z Norwegii.

Nie mamy zamiaru Cię naciągać ani proponować mało wartościowych usług. Wiemy, że jeśli będziesz zadowolony z rozliczenia podatkowego to wrócisz do nas za rok i na pewno zarekomendujesz usługi swoim znajomym. Taka strategia pozwala nam na budowanie jakościowej marki wśród naszych Klientów.

Nie wierzysz w to, co piszemy?

Masz prawo nie ufać i podchodzić z dystansem do tego artykułu.  Jednak w momencie, gdy padniesz ofiarą wyłudzenia czy oszustwa, to zapewne przekonasz się i wspomnisz nasze uwagi. Wystarczy, że posłużymy się prostym przykładem. Nasz Klient przeszedł do nas od konkurencji. Firma konkurencyjna „KONKURENCJA TAX :)” wysłała zeznanie do urzędu nie wprowadzając żadnych zmian! Zainkasowała za to 250 PLN od Klienta. Po otrzymaniu decyzji podatkowej Klient zgłosił się do nas z prośbą o weryfikację danego rozliczenia ponieważ zasugerował to jego znajomy. Po naszej wstępnej weryfikacji okazało się, że ma prawo do dodatkowego odliczenia podatkowego z tytułu przepracowanych dni w Norwegii. Dzięki temu zyskał dodatkowe pieniądze.  Różnica jest widoczna na decyzji podatkowej. Klient otrzymał w pierwszej decyzji 4310 NOK. Po naszej interwencji otrzymał aż 13109 NOK. Gdyby nie znajomy Klienta, to niestety te pieniądze by przepadły. decyzja2012

 

Bardzo ważne jest to, abyś był świadomym Klientem i nie dał się oskubać naciągaczom. Jeśli ktoś bierze wynagrodzenie za usługę rozliczenia podatku w Norwegii, to powinien wykonać pracę, dzięki której otrzymasz korzyść. Jeśli dana firma nie dokonuje zmian, a tylko dostarcza zeznanie do urzędu, to powinieneś zapłacić tylko za opłatę związaną z pocztą. Zachęcamy do weryfikowania poprzednich lat podatkowych, nawet jeśli uważasz, że odzyskałeś maksmylanie możliwy zwrot podatku. Posiadamy ogromną wiedzę związaną z rozliczeniami podatkowymi i często nasza zmiana wpływa znacznie na Twój zwrot podatku. Pamiętaj o tym rozliczając podatek z Norwegii za 2014.

 

Znajdź się w gronie zadowolonych klientów

Zobacz ile odzyskali inni

Kontakt z nami

Wsparcie podatkowe 08:00 - 16:00
od poniedziałku do piątku
tel. +48 22 100 67 67 email info@megatax.pl

Dane firmy

Megatax.pl Sp. z o.o.
ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 8/99
03-984 Warszawa

NIP: 1132883020
REGON: 360315012
KRS: 0000534727

Kalkulator
podatkowy
Zamów
bezpłatną konsultację